Prawo spadkowe Olsztyn | Sprawy spadkowe Olsztyn, Ostróda

Pomoc prawna w sprawach o ustalenie kręgu spadkobierców, stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku, wydziedziczenie, zachowek.

Strona główna » Prawo spadkowe
Dom wycięty z drewna i kupki pieniędzy - prawo spadkowe i testamenty

SPRAWY SPADKOWE

Prawo spadkowe to dziedzina prawa z którą czy tego chcemy czy nie, wcześniej czy później każdy z nas się zetknie. Przepisy prawa spadkowego regulują bowiem kompleksowo wszelkie kwestie związane ze spadkobraniem, w szczególności prawa i obowiązki nie tylko potencjalnych spadkobierców ale i spadkodawców. Określają, kto może być spadkobiercą i kiedy, wskazują jak spadkodawca może rozporządzić swym majątkiem na wypadek śmierci oraz co się dzieje kiedy tego nie zrobi, wyjaśniają kto ponosi odpowiedzialność za długi spadkowe i na jakich zasadach, regulują kwestie związane z zabezpieczeniem majątku spadkowego, sposób zarządu takim majątkiem a także zasady jego podziału. W dodatku wymienione przykłady to tylko część regulacji, które związane są z prawem spadkowym.

Znajomość stosownych przepisów, które w sprawie będą miały zastosowanie, to niestety najczęściej nie jedyny problem, który może się pojawić. Sprawy spadkowe należą do kategorii spraw, w których występują bardzo silne spory i konflikty, czemu trudno się dziwić zważywszy, że postępowania te często dotyczą niemałych pieniędzy oraz odbywają się pomiędzy członkami rodziny.

W takich sytuacjach warto mieć do pomocy zaufanego prawnika. Pomoże on nie tylko w przygotowaniu niezbędnych pism czy prowadzeniu sporu sądowego, ale przede wszystkim już na wstępie wyjaśni wszelkie wątpliwości, co może zażegnać niepotrzebne konflikty i wikłanie się w wieloletnie procesy.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapoznaj się z wybranymi zagadnieniami związanymi z prawem spadkowym takimi jak:

Więcej informacji

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapoznaj się ze darmowymi artykułami na blogu lub skorzystaj z usług kancelarii.

ul. Jana III Sobieskiego 3c/9 (I piętro)
14-100 Ostróda

ul. Linki 3/4 pok. 311 (III piętro)
10-545 Olsztyn

© 2022 Kancelaria Adwokacka Olsztyn Ostróda - Adwokat Łukasz Pokropiński. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja strony: Proformat