Sprawy cywilne Olsztyn | Sprawy cywilne Ostróda

Pomoc prawna w sprawach o zapłatę, zniesienie współwłasności, zasiedzenie, odwołanie darowizny, roszczenia z umów.

Strona główna » Sprawy cywilne
Rzeźba bogini sprawiedliwości Temidy - sprawy cywilne

SPRAWY CYWILNE

Prawo cywilne to gałąź prawa, z którą mamy do czynienia każdego dnia, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. To bowiem prawo cywilne reguluje stosunki gospodarcze i ekonomiczne między podmiotami prawa prywatnego, czyli osobami fizycznymi i osobami prawnym. Prawo cywilne reguluje m.in. sposób zawierania umów, podmioty uprawnione do ich zawierania, treść samych umów, ale także sfery związane z własnością, ochroną własności czy tematyką dóbr osobistych i praw niematerialnych. Wyliczenie powyższe stanowi tylko mały wyciek tematyki, którą zajmuje się prawo cywilne.

Spory wynikłe na tle prawa cywilnego z reguły charakteryzują się dużym stopniem skomplikowania zwłaszcza w świetle licznych zmian, które zachodzą wskutek ciągłych nowelizacji przepisów.

Jeśli zatem masz problem jak zinterpretować umowę, otrzymałeś wezwanie do zapłaty lub do określonego zachowania, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej. Nasza kancelaria i pracjący w niej adwokat bądź inny prawnik pozwali wyjaśnić wszelkie wątpliwości, a jeśli będzie to konieczne wesprze w toku sprawy sądowej, lub negocjacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapoznaj się z wybranymi zagadnieniami związanymi ze sprawami cywilnymi, z którymi spotykamy się najczęściej:

Więcej informacji

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapoznaj się ze darmowymi artykułami na blogu lub skorzystaj z usług kancelarii.

ul. Jana III Sobieskiego 3c/9 (I piętro)
14-100 Ostróda

ul. Linki 3/4 pok. 311 (III piętro)
10-545 Olsztyn

© 2022 Kancelaria Adwokacka Olsztyn Ostróda - Adwokat Łukasz Pokropiński. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja strony: Proformat