Adwokat Olsztyn sprawy rodzinne | Prawo rodzinne Ostróda

Pomoc prawna w sprawach o rozwód z orzekaniem o winie i bez. Porady prawne, przygotowanie pozwu, zastępstwo procesowe w sądzie.

Strona główna » Prawo rodzinne
Dłonie trzymające wycinankę przedstawiające rodzinę - prawo rodzinne

SPRAWY RODZINNE

Prawo rodzinne i opiekuńcze to gałąź prawa regulująca stosunki rodzinne, zarówno między małżonkami i dziećmi jak również dalszymi krewnymi. Regulacje powyższe dotyczą kwestii niemajątkowych jak i majątkowych. Dotyczą zatem każdego z nas, nawet wówczas, gdy nie do końca jesteśmy tego świadomi. To właśnie przepisy prawa rodzinnego i opiekuńczego regulują takie kwestie jak: możliwość i przesłanki zawarcia małżeństwa, nazwisko dzieci po ich urodzeniu czy status prawny majątku zgromadzonego w trakcie małżeństwa. Z reguły do czasu gdy rodzina funkcjonuje prawidłowo normy prawa rodzinnego stosowne są intuicyjnie i nikt się nad ich treścią nie zastanawia. Do czasu …

Chwila refleksji w tym zakresie najczęściej pojawia się, gdy między najbliższymi zaczynają pojawiać się konflikty. Wówczas okazuje się, że spory wynikłe na tle stosunków rodzinnych są bardzo silne i angażują wiele emocji. Trudno wszakże być spokojnym, gdy jesteśmy stroną sprawy o rozwód, alimenty, podział majątku czy też ważą się kwestie dotyczące dziecka. Kwestii spornych może być zaś dużo więcej.

Pomoc adwokata z pewnością ułatwi prowadzenie sporu i uzyskanie korzystniejszego rozstrzygnięcia niż gdybyśmy działali sami. Prawnik pomoże nie tylko sporządzić wszelkie niezbędne pisma ale z pewnością doradzi jakie kroki należy w danej sytuacji podjąć. Nie jest tajemnicą, że spraw rodzinne mają bardzo specyficzny charakter, dlatego też niezmiernie ważne jest stosowne wyczucie i doświadczenie przy ich prowadzeniu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapoznaj się z wybranymi zagadnieniami związanymi ze sprawami rodzinnymi takimi jak:

Więcej informacji

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapoznaj się ze darmowymi artykułami na blogu lub skorzystaj z usług kancelarii.

ul. Jana III Sobieskiego 3c/9 (I piętro)
14-100 Ostróda

ul. Linki 3/4 pok. 311 (III piętro)
10-545 Olsztyn

© 2022 Kancelaria Adwokacka Olsztyn Ostróda - Adwokat Łukasz Pokropiński. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja strony: Proformat